Önyüklemeyi Sonlandır
  0 (312) 419 42 43

2019-2020 ÖĞRETİM YILININ İLK BURSİYER (EKİM)TOPLANTISIYAPILDI

KONEV ailesi olarak 2019-2020 öğretim yılı bursiyer tanışma toplantısı, vakfın genel merkezinde 12 Ekim cumartesi saat 13:00’de toplantı öncesinde, Onur Kurulu üyemiz merhum Abdullah ERKUNT ve kısa süre önce vefat eden eşi merhum Perizat ERKUNT için verilen yemek ve yapılan duadan sonra başlanarak KONEV ve GENÇ KONEV yöneticileri, KK üyemiz SEYİT HULKİ ERKUNT, okul müdürü hemşerimiz Cüneyt Şenyurt, konuklarımız ve bursiyerlerimizin yoğun katılımları ile gerçekleşti.

Konev Genel Başkanı  Vali Hakkı TEKE toplantının amacının hem yeni öğrencilerimizle tanışmak hem de KONEV’i ve KONEV MİSYONU’nu anlatarak aramızdaki birlik ve dayanışmayı pekiştirerek, El birliği Gönül birliği içinde neler yapabileceğimizi tespit etmek olduğunu belirtti.

Bursiyerleri belirleme yöntemi hakkında bilgi veren TEKE, kendisinin ve çalışma arkadaşlarının azami dikkat ve hassasiyetle, adalet ve  hakkaniyete riayet etmeye çalıştıklarını özellikle vurguladı. Öğrencilerimizden de vakfımıza karşı dürüst, açık ve samimi olmalarını rica etti. Burs yönetmeliği ve nöbet gibi uygulamalar hakkında geniş bilgi veren Hakkı TEKE, temel amaçlarının insanlara yararlı olmak ve Allah rızası için çalışmak olduğunu söyledi.

Konev’in on yıldır devam eden burs çalışmalarının temel hedefinin ülkemize, devletimize, milletimize, faydalı ve sağlıklı insan yetiştirme çalışmalarına imkanları ölçüsünde katkıda bulunmak olduğunu bir kez daha belirten TEKE, hayırsever hemşerilerimize ve daha önce KONEV’den burs alıp mezun olduktan sonra geri dönen öğrencilerimize gösterdikleri ilgi ve yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür etti.

KONEV’in her geçen gün büyüdüğünü ve güçlendiğini yineleyen TEKE, bunun KONYA’nın ve Konyalıların büyümesi, güçlenmesi anlamına geldiğini ifade ederek,  “KONEV ANKARA’DA KONYALILARIN TEK ADRESİDİR, BURAYI EVİNİZ OLARAK GÖRÜN“ dedi.

TEKE, Vakıf da  her ay yapılacak olan toplantılarda bursiyerlerin bilgi sahibi olmalarını öngören tezlere de değindi. Bursiyerlerin KONEV’in internet sitesinde bulunan tez rehberi aracılığıyla hazırlayacakları tezlerle toplantılarda bilgi paylaşımı sağlanacak. TEKE, aynı zamanda tezlerin internet sitesine döküman olarak yüklenip erişime açılacağının da altını çizdi.

TEKE, uzmanlığın ayrıntıda gizli olduğunu özellikle hatırlatarak hepimizin ama özellikle gençlerimizin daha çok çalışmak, daha donanımlı olmak ve daha çok üretmek zorunda olduklarını özellikle vurguladı.

Genç Konev başkanı M. Sertaç Saçlı, Genel Sekreter Yahya Erecekler, Yönetim Kurulu üyesi Özber Duvarcı, Tez Sorumlusu Ceyhan Yalçın ve yrd Ebubekir Ergin birer selamlama konuşması yaptılar.

GENÇ KONEV üyesi Berna Çolak KONEV’i ve KONEV’LİLERİ tanıtan bir sunum yaptı. Ardından bursiyerlerimizin kendilerini tanıtmasıyla toplantı sona erdi.

                                                              GAMZE SOLMAZ/GENÇ KONEV

 


 

İzmir 2 Caddesi No.44/8 Kızılay Çankaya / ANKARA

Çalışma Saatleri
 • Pzt - Cuma :
  10.00 - 16.00
 • Cmt :
  11.00 - 17.00
 • Pazar :
  Kapalı
 • Resmi Tatiller :
  Kapalı
Üyemiz Olun
Bizi Arayın
0 (312) 419 42 43
Bize Sosyal Medyadan ulaşın